پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

Lines, Ridges, and Wrinkling 2 Weeks After Abdominal Lipo   سوال : از دو هفته بعد از عمل...

گالری عکس قبل و بعد لیپوماتیک

گالری عکس قبل و بعد لیپوماتیک

 بازدیدکنندگان محترم کلینیک تخصصی ویتا کلینیک در راستای حفظ حریم شخصی افراد و همراستا با...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

شماره موبایل جهت مشاوره رایگان 09199395613 ( تماس از طریق وایبر ، واتس آپ ، تلگرام امکان پذیر...

سوال های متداول

سوال های متداول

  سؤال: چربي هاي ليز شده در روش( لیپوماتیک )   NIL به چه صورتي هستند؟ پاسخ: در...

آمار بازدید سایت

امروز
دیروز
هفته گذشته
کل بازدید
931
1944
5562
1062191
2017-03-28 08:48:58

عضویت در خبرنامه

آناتومی لایه های چربی زیر پوست

 

چربی زیر پوست در سه لایه قرار م یگیرد:

لایه Apical

لایه Mantle

لایه عمقی

لایه  :Apical

این لایه كه به نام هاي لايه تكال و پري آدنكسال نيز شناخته می شود، دقيقاً درقسمت زيرين درم رتیکولار قرار داشته، غدد عرق و فولیکول های مو را احاطه می کند. همچنين، این لایه در بخش هاي عمقی تر، در برگيرنده کانال  های لنفاتیک و عروقی نيز هست

. محتواي کاروتنوئید اين لايه ارتباط مستقيمي با ميزان و شدت رنگ میوه ها و سبزیجات موجود در رژیم غذایی داشته، با افزايش كاروتنوئيد مصرفي رنگ آن به زردي می گرايد.

به علت وجود سیستم های عروقی، لنفاتیک و عصبی باید از آسیب به این لایه در حين لیپوساکشن كلاسیک خودداری شود.

تخریب وسیع این قسمت آناتومیکی می تواند سبب ایجاد سروما، اریتم، هیپرپیگمانتاسیون و حتی نکروز کل ضخامت پوست شود. این عوارض بیشتر مربوط به زمانی بود که برای ساکشن از کانولهای  با ضخامت 10 - 8 میلیمتر استفاده می شد  با استفاده از کانولهای  3- 2 میلیمتری  این عوارض به ندرت رخ می دهد.

لایه  :Mantle

این لایه بخشی از لایه سطحی چربی زیر پوست است و از سلول های استوانه ای چربی تشکیل شده است و توسط یک  فاسیای فیبروزه از لایه چربی عمقی جدا می شود ، لذا عدم وجود این لایه در پوست پلک، بستر ناخن، پل بینی و آلت تناسلي مردانه، اين قسمت ها را در برابر تروما آسيب پذير مي سازد.

لایه عمقی:

این لایه فضای بین Mantle و فاسیای عضلات را پر می کند . شکل و ضخامت آن وابسته به جنس، ژنتیک و رژیم غذایی هر فرد است.

سلو لهای چربی این لایه که  مانند مروارید چیده شد ه اند ، بزرگ شده و به لوبو لها تبدیل می شود . این لوبو لها همانند تخم مرغ بسته بندی  شده در بین سپتو مهای فیبروزه مایل و واگرا قرار می گیرند .این سپتوم شامل عروق خونی عصب و عروق لنفاوی می باشد

این صفحات لوبول های چربی را در بین خود جای داده و با وجود اینکه نازک تر هستند ولی سبب ظاهري زیباتر می شوند زیرا قرارگیری عمودی چربی زیر پوست از پوست تا فاسیای عضله سبب ایجاد سلولیت می شود.

لوبول های چربی عمدتا با تری گلیسرید پر شده.در طی مراحل اولیه افزایش وزن در هر فرد سایز سلولهای چربی افزایش می باد ولیکن با ادامه افزایش وزن تعداد سلولهای چربی نیز افزایش می یابد  که این سلولها از سلولهای بنیادی مزانژیال ایجاد می شود.

رژیم و ورزش باعث کاهش سایز سلولهای چربی می گردد ولیکن باعث کاهش تعداد سلولهای چربی نمی شود .به این سلولهای باقی مانده چربی مقاوم و یا resistant fat نامیده میشود.

 

لیپوماتیک - لیپولیز - اولترازد - پیکر تراشی - چگونه لاغر شویم

طراحی وب سايت و ميزباني وب : توسط گروه سايت سازیجوملا
بهینه سازی کارونت