پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

Lines, Ridges, and Wrinkling 2 Weeks After Abdominal Lipo   سوال : از دو هفته بعد از عمل...

گالری عکس قبل و بعد لیپوماتیک

گالری عکس قبل و بعد لیپوماتیک

 بازدیدکنندگان محترم کلینیک تخصصی ویتا کلینیک در راستای حفظ حریم شخصی افراد و همراستا با...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

شماره موبایل جهت مشاوره رایگان 09199395613 ( تماس از طریق وایبر ، واتس آپ ، تلگرام امکان پذیر...

سوال های متداول

سوال های متداول

  سؤال: چربي هاي ليز شده در روش( لیپوماتیک )   NIL به چه صورتي هستند؟ پاسخ: در...

آمار بازدید سایت

امروز
دیروز
هفته گذشته
کل بازدید
919
1944
5550
1062179
2017-03-28 08:47:34

عضویت در خبرنامه

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازوها

تصویر قبل و بعد از لیپوماتیک خانم 34 ساله

زنان مبتلا به لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو معمولا مجبورند لباسهایی با سایز 2 الی 3 برابر بزرگتر از سایز سایر قسمتهای بدن بپوشند لذا حتی برداشت چربی مختصر از بازوی بیمار می تواند ایجاد رضایتمندی نماید

لیپوماتیک بازو1

  یک باور نسبی غلط در بین عموم وجود دارد که لیپوساکشن بازو عموما بعد از عمل ایجاد ناصافی در سطح پوست و همچنین افتادگی پوست می نماید

بر اساس رفرانسهای پزشکی و تجربیات پزشکان حاذق این باور با واقعیت در تضاد است و معمولا لیپوساکشن بازو در صورت بکار بردن نکات کلیدی توسط پزشک دچار عوارض مذکور نخواهد شد.

لیپوماتیک بازو عموما مخصوص خانم ها می باشد و بیشتر در نواحی posterior و posterolateral  بازو انجام می پذیرد و انجام لیپوماتیک نواحی قدامی و داخلی بالای بازو کمتر انجام می شود.

گاها در بعضی بیماران تجمع چربی در قسمت اولنار Ulnar از پروگزیمال Forearm  نیز وجود دارد که برداشت چربی آن ناحیه نیز با لیپوماتیک وجود دارد ولیکن می بایست بصورت Conservative  عمل نمود که تروما به بافت نرم آن ناحیه وارد نگردد.

 برای اجتناب از ایجاد تروما در ناحیه subdermis  می بایست از کانولای مناسب استفاده نمود و همچنین از Smart Hand  بصورت حداقل  استفاده گردد تا از ایجاد بی نظمی بعد عمل پیشگیری شود .

 اصولا پوست ناحیه بازو پتانسیل خوبی برای ایچاد Significant skin contraction  دارد

Brachioplasty یا لیفت بازو می تواند در بیمار اسکار های شدیدی بر جای بگذارد لذا انجام لیپوماتیک بازو نسبت به این روش سنتی جایگزین بسیار بهتری می تواند باشد.
برای بررسی اولیه بیمار جهت انجام لیپوماتیک بازو می بایست بیمار در حالتی قرار بگیرد که کمپارتمانهای poeterior و poterolateral بازو در شل ترین حالت قرار بگیرد .برای این منظور از بیمار خواسته می شود در حالیت ایستاده بازوها بصورت افقی
Extend شده و انگشت شست در حالت pointing out قرار بگیرد و یا آرنج کاملا bend گردد
اگر tone پوست بیمار قبل عمل لیپوماتیک ضعیف باشد بیمار هنوز ممکن است بعد از عمل از skin contraction  خوبی برخورداد شود ولیکن texture  آن معمولا بهبودی خوبی نمی باید.

جهت انفوزیون محلول تامیسن 0.1 درصد در  ناحیه بازو حداقل  یه ایجاد دو incision  درmid-posterior  نیاز است.برای انفوزیون در قسمت posterior و posterolateral  بازو incision می بایست دقیقا پروکزیمال به آرنج  و در Apex   از posterior Axilarry line  باشد.

انفوزیون مایع تامیسن به درون بافت نرم بازو نسبت به سایر بافتها معمولا سریعتر انجام می گردد .

میزان مایع تامیسن لازم جهت انفوزیون بازو کاملا متغیر می باشد ولی بطور کلی بین 500 الی 1000 سی سی  برای هر بازو نیاز به تزریق می باشد

جهت آسپیراسیون چربی در ناحیه بازو نیاز به ایجاد دو الی سه Incision  در طول Mid-posterior  بازو می باشد .جهت افرادی که نیاز به استخراج حجم بیشتری از چربی از ناحیه بازو دارند ( بیشتر از 400 سی سی ) می بایست در ابتدا با کانول 3 میلی متری Debulking با احتیاط صورت می پذیرد.

در برداشت حجم های کمتر چربی در ناحیه بازو از کانولا ا 12-Gauge  ترجیحا استفاده می گردد Klein Gauge 12 Cannula

نکته : برای لیپوماتیک ناحیه بازو  pinch کردن پوست و همچنین lifting و Downward pressue با  Smart hand  نیازی نیست چراکه بالقوه می تواند فیبروز ساب درمال و چسبندگی و puckering  و indentation ایجاد کند

کانولا The 3 mm Accelerator (Eliminator) or 12-gauge دارای نوک غیر تهاجمی می باشد , و سوراخهای ان از درم به دور می باشد لذا جزو بهترین کانولا برای لیپوماتیک بازو می باشد.

نکته : چربی پروگزیمال بازو و همچنین اطراف Medial Epicondyle شایعترین ناحیه ای از بازو است که اگر هنگام استخراج چربی دقت لازم در آن به خرج نشود بعد از عمل می تواند برای بیمار ایجاد نارضایتی کند

 برایبرداشت چربی اطراف Medial Epicondyl  می توان یک برشدقیقا در Distal  ناحیه Medial Epicondyl  ایجاد کرد تا به چربی این ناحیه و همچنین Fibrouse Fat پروکزیمال بازو بتوان دست یافت.این ناحیه تنها ناحیه ای از بازو می باشد که در آن استفاده از Smart hand توصیه می شود جهت آسپیراسیون چربی .

جهت بررسی نهایی بیمار بعد از عمل لیپوماتیک می بایست از بیمار خواسته شود بازوی خود را بصورت مستقیم به بالا ببرد تا pocket های احتمالی از چربی باقی مانده درکمپارتمان  posterolateral  مشخص گردد

در موارد نادر اگر قسمت قدامی بازوی فردی نیاز به لیپوساکشن داشته باشد بهتر است از کانولای Accelerator 3 mm  یا به عبارتی کانول Eliminator استفاده گردد و یا از کانول 12 Gauge Klein می توان بصورت ترجیحی استفاده کرد چونکه درم در این ناحیه نازک می باشد.

برای ایجاد برش در این ناحیه می بایست در جلو آگزیلا و دقیقا دیستال به ناحیه ای که قرار است چربی از آنجا استخراج کرد می بایست ایجاد گردد.

بر خلاف تصور عموم درد بعد لیپوماتیک در ناحیه بازو در مقایسه با سایر ناحیه ها حداقل می باشد و در صورت عدم پوشش گن فشاری مناسب می تواند ایجاد درد کند.

نکته : برای انجام لیپوماتیک بازو ترجیحا بیمارانی انتخاب گردد که پوست آنها Elasticity  خوبی داشته باشد

نکته : بازو  می تواند ناحیه خوبی برای انجام لیپوماتیک برای پزشکانی که تازه با لیپوساکشن شروع به کار کرده اند باشد

نکته : Laxity واضح پوست بازوی بیمار قبل عمل می تواند منتج به Ridging گردد

نکته : ایجاد سروما می تواند در بازو بدنبال عدم پوشیدن مناسب گن فشاری ایجاد گردد

نکته : در بعضی بیماران بدنبال لیپوماتیک بازو می توان از RF Radiofrequency به عنوان درمان کمکی برای Skin Tightening و درمان افتادگی نسبی پوست استفاده کرد

 

لیپوماتیک - لیپولیز - اولترازد - پیکر تراشی - چگونه لاغر شویم

طراحی وب سايت و ميزباني وب : توسط گروه سايت سازیجوملا
بهینه سازی کارونت